חמשת הסיבות הנפוצות לויתור על המטרה שלנו וחמשת הטיפים להצלחה 

כבר התחלנו פעמים רבות דיאטה, החלטנו שמעכשיו עושים כל שבוע ספורט, כיוונו את השעון המעורר לשעה 6:00 כדי לקום מוקדם, ניסינו להפסיק לכעוס על הילד, החלטנו שמקדישים לפייסבוק רק חצי שעה, רואים רק תכנית אחת....
ו... זה לא הלך לנו...
רבים מאיתנו מוצאים את עצמם רוצים שינוי, רוצים להשיג מטרה, רוצים לנהל את הזמן נכון יותר, אך מתקשים להתמיד במשימות בדרך למטרה שלנו.

מדוע?
 
הסיבות הנפוצות שמונעות מרובינו להשיג את המטרה הן:
- אנחנו למודי ניסיון עבר כושל ומתייאשים מראש.
- אנחנו לא מאמינים שנוכל להצליח להשיג את המטרה.
- אנחנו מרגישים שהמטרה גדולה עלינו, ויקשה עלינו (אם בכלל) להשיג אותה. אם בגלל שהמטרה גדולה, או בגלל פחדים או חששות שיש לנו בדרך. יתכן ואנחנו
  מרגישים שחסר לנו משהו כדי להשיג את המטרה, כגון: זמן, יכולות, ידע, סיוע, כסף....
- נראה לנו שזה לא דחוף, נוכל מחר להתחיל. יש דברים דחופים יותר.
- הגשמת המטרה מצריכה מאיתנו לעשות ולפעול, לפעמים מתוך מאמץ ולפעמים מתוך התגברות עצמית, בעוד שדברים מהנים נמצאים בהישג היד (וקורצים יותר).
 
קבלו חמישה טיפים פשוטים, שיסייעו בידכם לממש את החלומות שלכם.
 
טיפ ראשון – יצירת תמונת הצלחה
דמיינו את עצמכם לאחר הגשמת המטרה. תראו בדיוק איך תראו, מה תלבשו, מה תהיה שפת הגוף שלכם. שימו לב אילו תחושות מלוות אתכם בתמונת השגת המטרה שלכם, אילו קולות נוכחים בסיטואציה, מה אתם אומרים לעצמכם...
לעיתים קשה לדמיין את תמונת ההצלחה, אך זכרו זה לא אתם כעת. זה אתם מהעתיד, ההוא/ההיא שכבר פצחו את הדרך להשגת המטרה, וזה בסדר לראות אותו (אתכם) אחרי שהשגתם את המטרה. 
כשאתם רואים את תמונת ההצלחה- תאפשרו לעצמכם ליהנות מממנה, קחו 3 נשימות לתוך התמונה הזו, נשימות שיעצימו את התחושות הטובות של ההצלחה.
כדאי לאמץ את הנוהל, שכל בוקר כשמסתכלים במראה, להזכר ואף ממש לראות את תמונת הצלחה, ולחייך בידיעה שאתם בדרך לשם.
 
טיפ שני – מציאת אמונות תומכות במטרה.
כשברור לנו שהמטרה אפשרית, זה נפלא. אך לעיתים יש קולות פנימיים שלא מאמינים שהמטרה אפשרית בעבורנו. קולות/מחשבות שמחליטים ומרחיקים אותנו מהמטרה.
כשמזהים מחשבות אלו, יש לערוך רשימה שלהם, ולבחון מחשבה מחשבה. מה היא רוצה להשיג בשבילנו. מאיפה שמענו מחשבה דומה לזו בראשונה. לברר האם היא באמת נכונה? האם אנו מכירים מישהו במצב דומה לשלנו שהצליח להשיג את מטרה דומה? האם בעבר הצלחנו אנחנו להתמודד עם משימות שהיו נראות קשות או בלתי אפשריות?
לאחר בחינת המחשבה, נייצר מחשבות מחזקות הפוכות, ונשנן אותן כמנטרות. אפשר גם להקליט ולשמוע בכל הזדמנות, או לפני השינה.
 
טיפ שלישי – פירוק המטרה/היעד לצעדים קטנים
כשאנו מחלקים את המטרה או החלום לצעדים קטנים, צעדים שהם מתאימים ליכולת שלנו, אנו הופכים את המשימה לאפשרית וקלה יותר. שכן אנו לא צריכים לחצות את הנהר בקפיצה אחת של 200 מטר, אלא בדילוג מאבן לאבן. ולדלג מאבן לאבן, זה ביכולתנו ובאפשרותנו. 
כך, כשהשלבים קטנים וביכולות שלנו, יהיה לנו קל ולהתמיד בהם.
במסגרת הצעדים הקטנים נוסיף התייחסות למה שחסר לנו בדרך למטרה, נרכוש ידע, נעזר בסיוע של אדם חיצוני, ניצור שיתופי פעולה וכיוצא בזה.

טיפ רביעי- מציאת נקודת ההנאה בביצוע 
כדאי להוסיף לביצוע המשימה משהו מהנה. לדוגמא: מוזיקה, כוס משקה אהוב, אדם שיכול להיות שותף בדרך למשימה, או כל דבר המתאים למשימה שלכם.
אני מצאתי שלעיתים אפשר למצוא בתוך המשימה נקודת 
הנאה, וכך ביצוע המשימה הופך מהנה, וקל לנו לבצע אותו.

טיפ חמישי – חגיגת ההצלחות שבדרך
לפרגונים ולהוקרות כח הנעה גדול מאוד, למרות זאת אנו מוצאים את עצמנו לעיתים קרובות מבקרים את עצמנו ומזלזלים או לוקחים כמובן מאליו את ההצלחות שלנו.
אז בואו נהפוך את הסדר, בואו נוקיר את עצמנו על כל צעד בדרך למטרה, ואת הביקורת נצמצם לביקורת בונה ומדרבנת בלבד.
אני אוהבת לעיתים קרובות, במיוחד בעיתים של מוטיבציה נמוכה, לחלק את המשימה היומית לתתי משימות קטנות ופשוטות ולפרגן לעצמי על כל שלב. זה מדרבן אותי להמשיך ולסיים.
 
אז בואו לא נוותר על החלומות והמטרות שלנו,
אלא ניצור את הדרך שתהיה אפשרית וקלה בעבורנו להגשמתם.
 
בהצלחה

לליווי בדרך אל המטרה שלך לחץ כאן